SAVRUPMĀJA MEŽAPARKĀ

Teritorijas risinājumi. 

Ēka tiek novietota paralēli Hamburgas ielai – organizējot nedzīvojamās telpas pret Z pusi. Apjomi novietoti tuvāk ielas frontei, veidojot lielāku iekšpagalmu. Iebraukšana zemesgabalā tiek risināta no Hamburgas ielas puses. Teritorijas piebraucamo ceļu paredzēts ieklāt ar betona plāksnēm, tāpat teritorijas celiņus. Teritorijai paredzēts ierīkot jaunu žogu, vārtiņus un bīdāmus iebraucamos vārtus. Pret ielas pusi paredzēts metāla kaluma žogs ar betona stabiem un pasētu. Pret pieguļošajiem zemes gabaliem paredzēts vienkāršāks koka žogs ar metāla stabiem. Teritorijā paredzēts izcirst visus krūmus un vairākus kokus, kas traucē projektējamās ēkas novietošanai. Piebraucamajam ceļam paredzēta betona apmalīte pret Z pusi, lai saglabātu esošo zemes reljefu. Pagalmā paredzēts ierīkot spici dārza laistīšanai ar diviem pieslēgumiem pie ēkas.

Arhitektūras risinājumi. 

Teritorijā paredzēta vienģimenes dzīvojamās mājas jaunbūve. Jaunbūve veidota atbilstoši pasūtītāja programmai. Dzīvojamā māja veidota no diviem apjomiem, kur lielākajā izvietojas dzīvojamās telpas un blakus apjomā palīgtelpas. Ēkas ieeja veidota ar akcentētu portālu, kuram gar sāniem paredzēti mūžzaļi vīteņaugi. Ēka pirmajā stāvā atrodas virtuve ar dzīvojamo istabu, sanmezgls, papildus guļamistaba ar sanmezglu, kabinets un palīgtelpas. Otrajā stāva izvietojas ģimenes guļamistabas ar atsevišķiem sanmezgliem un garderobi, kā arī veļas telpa. Automašīnu novietošana paredzēta ārtelpā zem nojumes (griestu h=3.5m no zemes).

Dzīvojamā apjoma fasāžu apdare paredzēta ar dekoratīvo apmetumu un klasisku logu dalījumu. Logu ailas apdarinātas ar dekoratīvu apmali. Zem otrā stāva logiem paredzēts izvietot noņemamas puķu kastes. Zemais apjoms paredzēts no tonēta dekoratīvā betona ar eksponētām savilču vietām. Logi paredzēti no alumīnija profila ar stikla paketēm. Jumta apdarei paredzēts  titāncinka valcporfila iesegums, analogs materiāls paredzēts arī lietus ūdens teknēm, notekām un palodzēm.

Adrese: Mežaparks, Rīga

Autori: Jolanta Šaitere, Uldis Mazais

Pasūtītājs: Statio

Stadija: Tehniskais projekts

Gads: 2017