IZSTĀŽU PAVILJONS “DECO CENTRS”

Paviljona virsuzdevums ir pievērst uzmanību ar netradicionālu risinājumu. Objekti tiek eksponēti vairāk kā mākslas izstāde, instalācijas. Piemēram, apdares materiālus pasniegt ar citu pieeju. Eksponēt tos nelielos laukumos, kas veido sava veida mākslas darbu. Bērnu istabu iespējams pārvērst par sapni un radīt nereālu vidi, kur bērni var pakavēties. Pēc paviljona apmeklēšanas vēlme atstāt cilvēkā piedzīvojuma sajūtu.
Kopējais kvartāla apjoms veidots divos līmeņos – standarta augstums + paaugstināta centrālā daļa. Centrālā daļa formas ziņā ir atvasināta no Decco Centra logo, gan formā, gan toņos. Tā kalpo kā vietzīme, kas ir uztverama jau no attāluma un padara to unikālu un atpazīstamu. Pamata paviljons ir gaišs, viegli caurredzams, kas ļauj uztvert cilvēku un priekšmetu formas, bet saglabā intrigu par ekspozīciju. Akcenta apjomam apdare ir veidota koša sarkana no viegli caurredzama materiāla, kas ieskauj centrālo laukumu un padara to unikālu.
Akcenta apjoms kalpo arī kā modernās mākslas instalācija, caur kuru var šķērsot paviljonu un nokļūt ekspozīcijas telpās. Šajā zonā, piemēram, var iekārt nokarenus sarkanus objektus, atskaņot īpašu mūziku un paredzēt izgaismojumu.
Centrālā zona ir daudzfunkcionāla. Centrālais laukums ir atvērts, pieejams no abām sānu ejām. Tas ir paredzēts prezentācijām, meistarklasēm un citām aktivitātēm. Cilvēkiem viegli piekļūstams. Pasākuma gadījumā iespēja skatīties no sānu ejām. Centrālās daļas griestu zona slēgta – izcelts aplis. Šeit iespēja paredzēt iestrādāt aptumšojošus aizkarus. Tādā veidā iegūstot noslēgtu zonu. Nepieciešamības gadījumā šajā zonā var notikt specializētas prezentācijas. Šajā zonā var ierīkot vietu pārrunām un info leti, prezentācijas materiālus.
Perifērās zonas ir paredzētas ekspozīcijām. Tās iedalās atvērtajā un slēgtajā.
Atvērtā ekspozīcija no centrālās daļas ir atdalīta daļēji un ir viegli sasniedzama apskatīšanai. Šeit, kā viena no iespējām, ir iespēja uzstādīt virtuves iekārtu ēdiena gatavošanai. Virtuves zona ir centrālās daļas sastāvdaļa – viegli pieejama. Šajā zonā ir iespēja iekārtot darbinieku noliktavu.

Autori: Jolanta Šaitre, Gundega Andersone, Evija Šaitere

Stadija: Konkurss

Gads: 2018